UCHWYT NA GPS DO MOTOCYKLA

GPS to jeden z najważniejszych dla motocyklistów wynalazków. Co zrobić, by go nie zgubić i nie zepsuć? Oto 5 sposobów na montaż nawigacji w motocyklu.

 

Korzystamy z różnych rodzajów nawigacji – w smartfonie, uniwersalnych lub typowo motocyklowych rozwiązań. Niezależnie jednak co przymocowujemy do naszych motocykli, musi być to odporne na wodę, wstrząsy i uszkodzenia.

Istnieje kilka sposobów mocowania uchwytu nawigacji. Najpopularniejszy to obejma na kierownicę. Inny to śruba wkręcana zamiast jednej ze śrub mocowania kierownicy, główki ramy lub lusterka. Można też czasem spotkać inne rozwiązania – na przykład kołek rozporowy umieszczany w mocowaniu górnej półki lub mocowanie do tankbaga.

1. Pokrowiec wodoodporny 

Proste, a zarazem bardzo skutecznie rozwiązanie, które sprawdza się gdy do nawigacji używamy smartfona lub GPS samochodowy, nieodporny na wodę. Specjalny wodoszczelny pokrowiec SW-Motech występuje w kilku rozmiarach dopasowanych do różnych urządzeń. Zabezpieczony jest suwakiem, który chroni przed dostępem wody. Najlepsze pokrowce na GPS posiadają także specjalny daszek, który zabezpiecza przed promieniami słonecznymi. Ważne, by pokrowiec był dobrej jakości – te najtańsze łatwo pękają.

gps-sw-motech

2. Uchwyt X

Mocowanie to wykorzystuje dwa skrzyżowane ramiona z czterema końcówkami, które trzymają urządzenie w czterech punktach. Pewny chwyt zabezpiecza mocna sprężyna, więc nie ma obawy o wysunięcie się telefonu czy nawigacji. Niestety x-grip nie zabezpiecza przed deszczem.

uchwytX

3. Szczypce

Uchwyt ten przypomina rodzaj spinki do włosów albo spinacz do bielizny. Naciskając skrzydełka z jednej strony, rozszerzamy dwa gumowane uchwyty, które obejmują telefon z dwóch stron. Rozwiązanie jest tanie, ale pewność trzymania telefonu lub nawigacji podczas jazdy pozostawia wiele do życzenia.

Szczypce

4. Uchwyt silikonowy

Za mocowanie telefonu odpowiada elastyczny silikonowy pasek, który zaczepia się na rogach telefonu. Uchwyt ten, w zależności od producenta, albo działa tak sobie, albo wcale. Każdy przejazd motocyklem przez wyboje rodzi niebezpieczeństwo utraty urządzenia.

silinkon

5. Uchwyt uniwersalny

Na portalach aukcyjnych jest cała masa różnych uchwytów uniwersalnych, pasujących do niemal wszystkich telefonów/nawigacji. Pamiętaj, że większość z nich wykonana jest z fatalnej jakości materiałów, co może skończyć się uszkodzeniem telefonu, który nagle wypadnie z uchwytu podczas jazdy.

Uniwersalny

Jeśli uchwyt uniwersalny, to taki, który przeznaczony jest do montażu w motocyklu i ma dobrą jakość - takie właśnie zestawy uchwytów posiada w swojej ofercie SW-MOTECH. Pokrowce dodatkowo są dostępne w różnych rozmiarach więc bez problemu dopasujesz je do swojego telefonu czy nawigacji.

SW-MOTECH-zestaw-gps-uniw

6. Pokrowiec do tankbaga

Praktyczne i wygodne rozwiązanie, zwłaszcza kiedy do nawigacji służy ci smartfon lub tablet. Wodoodporny pokrowiec na smartfon można zamontować do większości tankbagów SW-Motech. Jeśli korzystasz z większych urządzeń, wybierz pokrowiec na tablet.

Sw-motech-pokrowiec

Powrót do listy