Nowy motocykl WSK. Mamy pierwsze wizualizacje

Władze Świdnika pokazały pierwsze wizualizacje następcy motocykla WSK. Prezentacja odbyła się podczas dorocznego zlotu miłośników wueski.

O możliwej reaktywacji popularnego motocykla mówi się od lat. W sprawę mocno zaangażowane są władze Świdnika, zwłaszcza Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza i wielki miłośnik motocykli tej marki. 

Podczas zakończonego w niedzielę zlotu fanów tej marki w Świdniku pokazano kilka wizualizacji nowej wueski. Motocykl, zaprojektowany przez Jędrzeja Synakiewicza, łączy w sobie elementy nowoczesnej, lekkiej konstrukcji i detale nawiązujące do stylu klasycznego motocykla, takie jak błotniki czy reflektor przedni.

Nowa wueska produkowana będzie w dwóch wersjach - turystycznej i sportowej. Choć do napędu obu wersji zostanie wykorzystany ten sam dwusuwowy silnik jednocylindrowy, motocykle będą się różnić. Wersja turystyczna będzie miała 24 KM mocy i zbiornik paliwa o pojemności 24 l., bak wersji sportowej pomieści 19 l., zaś moc wyniesie 28 KM. 

Napęd w obu wersjach przenoszony będzie paskiem przez bezstopniową skrzynię CVT (podobną jak w skuterach). Michał Piotrowicz zapowiada także mocniejsze wersje wueski. Gotowy do testów prototyp ma pojawić się za dwa lata. 

Powrót do listy