Nowości HJC na sezon 2019: prezentacja kasków c70, c90 oraz i70

Nowe kaski HJC: kask c70, c90 , i70,

HJC c70

Zacznę od kasku HJC c70, który sprawdzi się w mieście, jak i w dłuższej trasie. Kask c70 jest mocno uniwersalnym kaskiem. Jego skorupa została wykonana z poliwęglanu, jest lekka i wytrzymała na uderzenia. c70 został wyposażony w wydajny system wentylacji, posiada dwa wloty z przodu oraz dwa wyloty z tyłu, dzięki czemu ciepłe powietrze zostaje wypuszczane z kasku.

HJC wyposażyło kask c70 w dość szeroki wizjer, dzięki czemu mamy szersze pole widzenia, a także system szybkiego wyjmowania tego wizjera RapidFireSzyba została wyposażona w miejsce pod Pinlocka, także za niewielką opłatą możemy sobie dołożyć wkładkę antyparującą.

Dużym atutem c70 jest fakt, że posiada blendę przeciwsłoneczną którą obsługujemy od góry. Blenda sprawdza się w rażącym słońcu, wtedy nie musimy zakładać i zdejmować okularów przeciwsłonecznych. Wystarczy, że ją opuścimy i podniesiemy.

Kask posiada wnętrze przystosowane pod osoby, które noszą okulary korekcyjne. Dodatkowo wnętrze jest w pełni wypinane i wykonane z materiału SilverCool, zatem jest antybakteryjne. W razie potrzeby, możemy je szybko wypiąć i wyprać. Dodatkowo producent dodaje nam w zestawie podbródek oraz deflektor na nos.

Cena kasku HJC c70 to jedynie 649 zł za kolor biały, czarny i matowy. Za malowanie przyjdzie nam zapłacić 749zł.

HJC c90

Teraz przejdźmy do kasku szczękowego, który nazywa się c90. Kask c90 jest najtańszą szczęką w ofercie HJC. Skorupa jest wykonana z poliwęglanu.

Jest to kask szczękowy, dzięki czemu podjeżdżając na stację benzynową chcąc zapłacić za paliwo, nie mamy konieczności zdejmowania kasku z głowy. Wystarczy, że podniesiemy szczękę. Jest to znacznie łatwiejsze.

Wizjer kasku c90 został przygotowany pod Pinlocka, także możemy sobie dokupić wkładkę antyparującą. Podobnie jak w c70 mamy system RapidFire, czyli szybkiego zakładania i zdejmowania szybki. Kask posiada system wentylacji testowany w tunelu aerodynamicznym. Dodatkowo producent zapewnia nam blendę przeciwsłoneczną, czyli dokładnie tak samo jak w c70, z tym samym systemem obsługi.

Wnętrze kasku jest w pełni wypinane, nadające się do prania i przystosowane pod osoby noszące okulary. Kask ten można nazwać bliźniakiem c70, tylko w wersji szczękowej. c90 podobnie jak c70 posiada wygodne zapięcie mikrometryczne, dzięki czemu szybko można zdjąć kask z głowy. Kask ten posiada również podbródek w zestawie. Występuje w czterech wersjach kolorystycznych: białym, czarnym macie, czarnym połysku i srebrnym.

Cena kasku c90 to 649 zł.

HJC i70

Ostatni kask z trzech nowości, które Wam dzisiaj przedstawiam, to HJC i70. i70 jest następcą kultowego kasku IS-17. Kask zrobiony jest z poliwęglanu, polikarbonu. Sprawdzi się zarówno w jeździe turystycznej, jak i miejskiej, przez co jest bardzo uniwersalny.

Wizjer tego kasku został powiększony o 10 mm, dzięki czemu mamy szerokie pole widzenia. Producent wyposażył go w wydajny system wentylacji, umieścił bardzo duży wlot przedni na szczęce oraz dwa na górze, dzięki czemu sporo powietrza dostaje nam się do środka oraz z tyłu wyloty powietrza, które są bardzo wydajne i szybko wyciągają ciepłe powietrze z kasku.

Warto zwrócić uwagę na kształt tego kasku, ponieważ jest bardzo aerodynamiczny, dzięki czemu nie ma żadnych zawirowań powietrza. Dodatkowo kask jest wyposażony w blendę. System blendy został przeniesiony wprost z linii RPHA, czyli znajduje się po lewej stronie, gdzie intuicyjnie można go obsługiwać. Sama blenda jest dosyć szeroka i daleko zachodząca, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu, że będzie nam za krótko wypadała.

Producent w zestawie dorzuca nam deflektor na nos, podbródek, a także Pinlocka w zestawie. Z racji tego, że jest to kask uniwersalny, wkorzystano tu zapięcie mikrometryczne, tak jak u jego poprzednika. Wyściółka w pełni wyciągalna i nadająca się do prania, a także przystosowana pod osoby noszące okulary co jest standardem w HJC.

Ceny kasku HJC i70 zaczynają się od 849 zł za monokolor czyli czarny, biały i matowy. Za malowania przyjdzie nam zapłacić 1049 zł.

Powrót do listy