Kaski adventure. 5 propozycji na każdy wyjazd

KASK ADVENTURE

Dobry kask adventure powinien mieć kilka niezbędnych cech. Wybraliśmy 5 kasków, które sprawdzą się podczas każdej wyprawy - nawet tej w ekstremalnie trudnych warunkach.

Kask adventure ma trudne zadanie. Choć pogodzenie komfortu turystycznego integrala z wentylacją kasku motocrossowego na pierwszy rzut oka wydaje się zadaniem niewykonalnym, producenci poradzili sobie z tym trudnym zadaniem.

Kaski adventure muszą sprawdzać się w każdym terenie i w każdych warunkach. Daszek chroni przed oślepiającym słońcem, a kluczowa w takim kasku rozbudowana i bardzo skuteczna wentylacja zapobiega przed przegrzaniem podczas wyczerpującej jazdy w trudnym terenie.

Wybraliśmy 5 najciekawszych kasków adventure, które stanowią znakomite połączenie tego, co najlepsze w dwóch światach – w turystyce i motocrossie.

1. Ozone MXT-01

Ozone MXT

Ozone MXT-01 to niedrogi, ale w pełni gotowy na najdalsze podróże kask adventure. Daszek posiada regulowany kąt pochylenia, a wydłużona część szczękowa zapewnia skuteczną wentylację. Wizjer można zdemontować, by używać kasku z goglami. Wyściółka jest demontowalna i nadaje się do prania. W komplecie blenda przeciwsłoneczna. Waga: 1550 g. Cena: 339 zł.

2. Airoh S5

Airoh S5

Airoh S5 to kolejny kask adventure, który za dobrą cenę oferuje bardzo wiele. W standardzie blenda przeciwsłoneczna i odporny na odkształcenia daszek z regulacją. Wypinana wyściółka wykonana jest z chłonnego i oddychającego materiału Sanitized. Część szczękowa mocno wysunięta dla usprawnienia wentylacji. Waga: 1500 g. Cena: 699 zł.

3. Bell MX9 Adventure

Bell MX9

Bell MX-9 Adventure oferuje 3 rozmiary skorupy i 3 rozmiary EPS, co pozwala perfekcyjnie dopasować kask do własnej głowy. Wypinany wizjer wyposażony jest w zapobiegający parowaniu system NutraFog II, jest także odporny na zarysowania i promienie UV. Na dokładkę skuteczna wentylacja, regulowany, wypinany daszek oraz bezpieczne zapięcie double D. Waga: 1450 g. Cena: 999 zł.

4. Held by Schuberth H-E1 Adventure

Held HE1

Charakterystyczny kształt skorupy Schubertha dostosowano do potrzeb adventure dodając daszek. Skorupa modelu Held by Schuberth H-E1 Adventure wykonana jest z włókna szklanego o zwiększonej wytrzymałości. Kask wyposażony jest w podnoszoną szczękę, co czyni go jeszcze wygodniejszym w podróży. Tradycyjnie dla Schubertha kask jest bardzo dobrze wyciszony. Waga: 1 695 g. Cena: 2899 zł.

5. Arai Tour X-4

Arai Xtour4

Niezwykle sztywna i bezpieczna skorupa skorupa Super Fibre Laminate, daszek i przetłoczenia poprawiające opływ powietrza, a także specjalny kołnierz, zapobiegający podwiewaniu sprawiają, że Arai Tour X4 jest jednym z najlepszych kasków w tej klasie. Nie bez znaczenia jest także niska masa, świetne wyważenie oraz znakomita wentylacja. Waga: 1440 g. Cena: 2899 zł.

Powrót do listy