BELL QUALIFIER HIT SEZONU

BELL QUALIFIER HIT SEZONU

Bell tworząc kask Qualifier i Qualifier DLX chciał połączyć stosunkowo niską cenę z jak najwyższą jakością? Wyszedł hit czy kit? Sprawdzamy!

Na początek to, co często intersuje nas najbardziej - czyli cena. Podstawowa wersja modelu Qualifier kosztuje 549 zł. Model Qualifier DLX z innowacyjnym wizjerem Transitions® kosztuje 899 zł.

Jako ciekawostkę dodamy, że sam wizjer Transitions® to koszt 999 zł - można powiedzieć, że kupując Qualifier DLX kupujemy wizjer, a kask dostajemy w gratisie ;)

Bezpieczeństwo

Jak już zdążyliście się przekonać oglądając film, Qualifier to bardzo funkcjonalny i bezpieczny kask. Zarówno skorupa modelu podstawowego, jak i Qualifier DLX jest wykonana z lekkiego oraz wytrzymałego policarbonu. Ponadto w kasku znajdziemy najbezpieczniejsze zapięcie D-Ring.

By kask w 100% chronił użytkownika, musi być dobrze dopasowany. Bell zapewnia 3 rozmiary skorupy, a do tego jest świetnie wyważony.

Wentylacja w Bell Qualifier

Zarówno w Qualifierze oraz w Qualifierze DLX zastosowano zaawansowaną regulowaną wentylację, opartą na systemach Velocity Flow Ventilation™ oraz FlowAdjust™. Dzięki temu przepływ powietrza w kasku jest jak najbardziej naturalny, w kasku temperatura jest zawsze komfortowa, niezależnie od pogody.

Innowacyjna szyba Transitions®

Wspomnieliśmy już o szybie Transitions® dostępnej w modelu Qualifier DLX (to jedyna różnica między oboma prezentowanymi kaskami) - teraz pora wytłumaczyć, dlaczego tyle o tym mówimy. Otóż Transitions® to innowacyjne rozwiązanie, które automatycznie przyciemnia wizjer w słonecznych warunkach. Maksymalne przyciemnienie zajmuje mniej niż 10 sekund! Podobnie maksymalne rozjaśnienie.

W praktyce Transitions® oznacza genialną wygodę - i większe bezpieczeństwo. Wjeżdżając czy wyjeżdżając z tunelu nie musisz manewrować przy blendzie - wizjer sam dostosuje się do poziomu nasłonecznienia

NutraFog II™ i ClickRelease™

Oba modele Qualifiera posiadają funkcjonalne rozwiązanie NutraFog II™. Szybka w tej technologii jest odporna na ewentualne zarysowania, nie przepuszcza również dalej promieni UV. Jednak najważniejszą funkcją NutraFog II™ jest odporność na parowanie, nawet w zimniejszych warunkach. Uwalnia to nas od przyklejania (i kupowania) pinlocków.

W temacie szyb w Qualifierach należy dodać również fakt, że obie wersje posiadają system ClickRelease™, który pozwala na szybką i wygodną wymianę wizjera. Rozwiązanie to nie wymaga żadnych narzędzi, wizjer wymienia się szybko i intuicyjnie.

Udogodnienia na trasie

Kask jest specjalnie zaprojektowany pod komfort użytkownika podczas większych prędkości. Celowo przedłużona dolna część kasku ogranicza wiatr i hałas w środku kasku. Sam profil kasku jest niezwykle aerodynamiczny, jego konstrukcja minimalizuje drgania kasku na głowie podczas jazdy oraz ogranicza przesuwanie się kasku na głowie. Ponadto dla wygody i komfortu jazdy, w środku kasku znajdziemy profilowane poduszki policzkowe.

Muzyka podczas jazdy

Bell Qualifier jak i Bell Qualifier DLX posiadają specjalnie zaprojektowane, zintegrowane kieszonki na słuchawki. Dzięki temu możemy bezproblemowo relaksować się naszym ulubionym zespołem podczas jazdy.
Bell Qualifier DLX oprócz zintegrowanych kieszonek, oferuje ponadto kompatybilność z zestawami słuchawkowymi Bluetooth® Bell Sena SMH10 oraz Cardo Scala Rider Q1/Q3, które to bardzo łatwo wmontować w kask.

Design w stylu Bella

Powiedzieliśmy już o tym, co tkwi we wnętrzu tego kasku, ale umówmy się - równie bardzo (jeśli nie bardziej) podoba nam się to, jak wygląda! Agresywna skorupa, fantastyczne malowania (malowanie Devil May Care zaprezentowane w filmie ma w naszej redakcji ocenę 11/10!) i jakość wykonania sprawiają, że nie mamy wątpliwości, że będzie to hit tego sezonu.

Powrót do listy